Stalo se vám už, že se v noci probudíte a už vám nejde usnout? Vyzkoušejte tyto rady a nespavost bude pryč!

nespavost

Tento poměrně častý jev, kdy v noci vstanete a už ne a ne usnout, je poměrně častý. Někdy se jen tak touláte po bytě, díváte z okna či zapnete televizi. Pokud však jen bezcílně čekáte, kdy na vás přijde spánek, děláte chybu. Přinášíme vám proto tipy a triky, jak s takovými bezesnými nocemi bojovat. Zkuste tyto rady a nespavost bude pryč!

Cvičení 4-7-8

Jeho objevitelem je doktor Andrew Weil, a mělo by umožnit lepšímu pronikání kyslíku do krve. Postup je následující: Špičku jazyka umístěte pod horní zuby, necháte ho tam po celou dobu. Vydechujte pomalu přes ústa. Následně ústa zavřete a dýchejte přes nos a počítejte do čtyř. Dech na sedm sekund zadržte, potom vydechujte a počítejte do 8. Toto cvičení následně opakujte ještě dvakrát.

Ponořte obličej do studené vody

Speciální pozornost věnujte oblasti pod očima a lícními kostmi. Jde o přirozený reflex, kdy se zpomalí srdce a tělo spolu s mozkem se uklidní. Mělo by vám to pomoci jít do postele odpočinutý a hravě usnout.

Pokud se vám líbí naše příspěvky sledujte nás na istagramu!

nespavost

Meditace

Zkuste v takovém případě vyzkoušet meditační cvičení. Jde, spíše než o pravou meditaci, o hluboké dýchání, vyčištění hlavy, či uspořádání myšlenek. Může vás to uklidnit a vy usnete snadněji.

nespavost

Akupresura

Stlačování akupresurních bodů se ukázalo jako velmi efektivní. Zkuste například body na patě. Mělo by to uklidnit organismus, odstranit stres a vy usnete mnohem rychleji.


Projděte se

Pokud nespíte již delší dobu, je nejlepší se na chvilku projít. Zkuste dělat nějakou naoko nudnou činnost, číst knihu či pustit si relaxační hudbu. Spánek by měl přijít automaticky. Tělo se totiž uklidní a začne se unavovat. A nespavost bude za chvíli pryč.

Dejte si malou svačinku, nebo radši ne?

Jde o sporný bod. Podle některých je noční probuzení vyvolané nízkou hladinou cukru v krvi. Pokud se tedy rozhodnete něco sníst, dejte si jen něco malého. Kalorické jídlo by totiž mohlo působit přesně opačně.

nespavost

Máte rádi sladké? Zkuste tento výborný recept na ořechový koláč!

Vyhněte se světlu

Pokud potřebujete v noci na toaletu, jděte s přimhouřenýma očima nebo jedním okem zavřeným. Světlo totiž ovlivňuje úroveň melatoninu, který kontroluje spánkový cyklus.

Dopřejte si s * x

A nejen obyčejný s * x ale zakončený orgasmem. Právě ten uvolní oxytocin, hormon, působící proti stresu. Uvolní se také známo endorfiny, které fungují jako přírodní sedativum.

Pomohla vám nějaká rada na nespavost?