Kvůli těmto zjištěním nyní spím bez kalhot a mám kvalitnější spánek, je to mnohem zdravější

spánek

Dobrý sen je zárukou zdraví, krásy a dobré psychiky. Snažíme se proto věnovat velkou pozornost dobrému matrace, polštářem, ložním prádle zda se při otázce „kde umístit v pokoji postel“ nejednou řídíme různými uměními jako například Feng Shui. Jenže málo lidí ví, že i takové oblečení, které na sobě máme v noci, velmi ovlivňuje kvalitní spánek.

Proto si musíme položit otázku, spát bez nebo se šortkami? Tato otázka je důležitá nejen pro vaše pohodlný, ale i zdraví. Odborníci tvrdí, že spát bez kalhot / šortek je nejlepší věc, jakou můžeme udělat pro naše tělo, během spánku. Nejlepší je spát nahý. Proč je to tak?

spánek


Dobré proudění krve

Krev musí volně cirkulovat do těla, s přístupem do každé buňky. Jenže různé těsné pyžama a ještě těsněji kalhotky mohou tomuto cirkulován zabránit.

Zdravější pleť

I naše kůže potřebuje dostatek čerstvého vzduchu. Nechte proto dýchat pokožku zejména v noci, abyste tak minimalizovali riziku podráždění a ekzému. Podle výzkumníka Nicola Praus z Kalifornské univerzity Los Angeles je dostatek čerstvého vzduchu skvělý pro intimní části těla.

Kvalitnější spánek

Když usneme, teplota našeho těla trošku klesne, což je velmi důležité pro pohodlný spánek. Když máme tělo v pyžamu, těžší se ochlazuje. Proto nazí lidé usínají rychleji než ti, kteří jsou skrytí v hrubých pyžamech, ponožkách a kalhotkách. To, že nemáte na sobě nic pomáhá vašemu tělu přizpůsobit se ideální teplotě, která je jednou z hlavních podmínek pro kvalitní a dobrý spánek.

Máte rádi sladké? Vyzkoušejte tento výborný recept na smetanové řezy!

spánek

Méně stresu a tělesného tuku

Když spíme, naše tělo pracuje na snížení hladiny kortizolu což je stresový hormon. Ten je jedním z důvodů hromadění tuků v našem těle. Kromě toho je spánek důležitým faktorem pro sekreci růstového hormonu, který má vlastnosti spálení tuků. Je zaměřen na regeneraci kůže a mnoha orgánů. Studie prokázaly, že když spíme nazí, sekrece tohoto hormonu je mnohem účinnější.

Prevence proti cukrovce

Jistá švédská studie ukázala, že spánek při nižších teplotách zrychluje metabolismus a snižuje hladinu cukru v krvi. Chcete-li dosáhnout tento účinek, musíte spát nazí. Rovněž je to první krok při prevenci cukrovce 2. typu.

Pokud se vám líbí naše příspěvky sledujte nás i na instgramu!

spánek

Nechte své tělo dýchat, zvláště když strávíte celý den v oblečení, které není vždy vyrobeny z přírodních materiálů a volného střihu. Doktoři jsou přesvědčeni, že lidé, kteří spí nazí mají menší pravděpodobnost infekce močového systému.