Izraelští vědci tvrdí: Neexistuje zdravá strava! To co si mnozí lidé myslí, že je zdravé …

zdravá strava

Zamýšleli jste se už někdy nad tím, co je to vlastně zdravá strava? Izraelští vědci z Weizmannovho institutu učinili pokus na 800 dobrovolnících a přišli k zajímavého závěru – i kdyby každý z nás jedl totéž jídlo, u každého zapůsobí a vstřebá se jinak.  Výsledky studie prokázaly, že výsledky úbytku hmotnosti díky dietě se mohou značně lišit kvůli metabolismu, který je u každého jiný.

Individuální strava

Během jednoho týdne 800 dobrovolníků zkonzumovalo snídaně, které obsahovaly 50g uhlohydrátů. I přesto, že konzumovali stejnou potravu, hladina cukru v krvi se značně u každého lišila. To vyvrací fakt, že některé potraviny jsou stejně zdravé pro všechny.  Dr. Eran Elhaik, vedoucí výzkumník Weizmanského institutu říká: „Experiment se ukázal být velmi důležitým, protože dokázal, jací jsme nepřesní ohledně toho, co jíme a jaké místo má jídlo v našem životě.“

zdravá strava

Glykemický index potravy, pomocí kterého jsme stanovili hladinu cukru v krvi, nelze objektivně měřit, ale musí být přizpůsoben každé osobě. „To vysvětluje, proč u některých dieta funguje, zatímco u ostatních ne. Například známe případ 45-letého pacienta, který měl obezitu a náběh na cukrovku. Po mnohých dietách stále nedokázal zhubnout až se konečně dokázalo, že hladinu cukru mu zvyšovala konzumace rajčat. A přestože si každý myslí, že rajčata jsou zdravé, není to pravda. „

DOPORUČUJEME: Smetanové řezy rychle a bez pečení! Rozplývají se v ústech!
DOPORUČUJEME:Zapečené kuřecí prsa s makaróny, zakysanou smetanou a sýrem!

zdravá strava

Bohužel neexistuje nějaká univerzální správná strava pro všechny. No musíte zjistit, co vašemu tělu prospívá a co ne. Musíte studovat a pozorovat své tělo.  Dr. Elhaik tvrdí, že není třeba se držet standardního vzorce pro zdravé stravování. V některých případech může ještě více uškodit. 

Věříte tomuto výzkumu, nebo starým osvědčeným praktikám? Hubnete když jíte ,,zdravěji“ ? Nebo si myslíte, že to jak jíte nemá žádný větší vliv? Co pro vás teda znamená ,,zdravá strava“?

Pokud se vám líbí naše příspěvky sledujte nás i na instagramu!

zdravá strava