Fakta o hubnutí, kterým určitě věříte i vy, ale nejsou pravdivé! Přesvědčte se proč …

fakta o hubnutí

Na internetu najdete mnoho stránek, videí, blogů a zdrojů o různých dietách, přípravcích na hubnutí apod. Ale jsou skutečně pravdivé? Z celého tohoto množství si třeba vědět vybrat, protože mezi těmito informacemi je kopec nepravdivých faktů o hubnutí. Podívejte se na tyto fakta o hubnutí!

1. Kalorie

První fakta o hubnutí začínají kaloriemi. Náš organismus tráví různé složky potravy různě. Jinak trávíme bílkoviny či tuky a jinak sacharidy. Pokud i vy hubnete tak, že si dáváte pozor na množství kalorií a při každé potravině jejich počítáte, dejte si pozor! Kalorie z bílkovin a cukru nemají stejnou hodnotu.

To znamená, že například 250 kalorií z kuřecího masa má na vaše tělo jiný vliv než 250 kalorií ze slazeného nápoje. Zatímco kuřecí maso vám dodá bílkoviny, zasytí vás a dodá vitamíny, nezdravý cukr ze slazeného nápoje se stejným množstvím kalorií ve vaší krvi zvýší hladinu cukru, rozhodně vás nezasytí a dokonce může ovlivnit i vaši náladu.

2. Váha

Pokud i vy chcete hubnout rychle a jednoduše a myslíte si, že je to možné, vyvedeme vás z omylu. Pokud se jeden den nenajíte a držíte hladovku je jasné, že na váze bude nižší číslo než obvykle, ale to neznamená, že ztracená kila se neobjeví hned, jak se najíte. Naše váha se každým dnem mění, ovlivňuje ji strava a tekutiny, které v ten den zkonzumujeme. Proto nečekejte zázraky za pár dní. Hubnout je třeba pomalu, ale efektivně.

3. Cvičení a dieta

Za to jak vypadáme zčásti může i genetika, ale zejména náš životní styl a stravování. Do hubnutí je třeba se pustit až budeme připraveni a dokonale znát své tělo, co mu prospívá a co naopak ne. Pokud i vy držíte dietu typu „nic nejím, cvičím a hubnu“, nejste na dobré cestě.

Pro normální život a pohyb potřebujeme energii, kterou čerpáme z jídla, proto pokud cvičíte, abyste zhubli, stravujte se normálně. Jezte zdravě a pravidelně, ale například v menších množstvích. Potřebujete načerpat energii a vitamíny právě ze stravy.

Pokud se vám líbí naše příspěvky sledujte nás i na instagramu!

4. Snídaně

Mnoho lidí tvrdí, že ráno jim nechutná jíst a proto nesnídají. Pokud k nim patříte a hubnete, zbavte se tohoto zlozvyku! Naše tělo ráno musí přijmout stravu, aby se nastartoval metabolismus a organismus. Několik hodin naše tělo nepřijalo žádnou stravu i když se vám zdá, že nechcete jíst vaše tělo potřebuje energii potřebnou do celého dne. Proto si ráno kromě kávy i zakousněte nějaké to celozrnné pečivo nebo ovesnou kaši s ovocem či jogurt.

5. Diety

Každá dieta v podstatě i ta „špatná“ splní svůj účinek i když možná jen na krátkou dobu. Než se pusťte do hubnutí zvažte si, kterou dietu si vyberete. Pozorujte váš organismus a podle toho se rozhodněte, co pro vás bude nejlepší nebo si nechte poradit od odborníků. Nezapomínejte že „hladovící diety“ nejsou trvalým řešením a více váš organismus poškodí než vylepší.


6. Cukr

Snížení příjmu cukru je skutečně dobrá cesta k hubnutí. Vylučte však ze svého jídelníčku nezdravé cukry! Jako například slazené nápoje, sladkosti, pečivo či těstoviny. Cukr však zcela ze svého jídelníčku nemůžete vyloučit, je pro vás potřebný. Nahraďte ho tedy „zdravými sacharidy“, které najdete v ovoci a zelenině.  

Chcete mít mladistvou a zdravou pleť ? Podívejte se na tyto rady!

7. Tuk

Podobně jako máme „zdravý“ a „nezdravý“ cukr máme i „zdravý“ a „nezdravý“ tuk. Vyvarujte se smaženým a mastným jídlům, ale opět Nevylučujte tuk zcela ze svého jídelníčku, ale nahraďte ho jeho zdravější formou například avokádem.

Hubnutí a zdravý životní styl je dnes tématem číslo jedna, ovšem nezapomínejte, že váš organismus potřebuje i tuky, bílkoviny a také cukry. Snažte se ve vaší stravě obsáhnout vše potřebné a zároveň zdravé. Tak naučíte svůj organismus správným návykům a nebudete ho dietami týrat, ale rozmazlovat!